capfundacioacvalles

L’any 1982 van començar les “Activitats per a les escoles”, convençuts que la nostra era una bona proposta per acostar l’art als infants. Es tracta d’una programació de música, teatre, dansa i activitats de ciències i art adreçades a les escoles del Vallès Oriental. Fa 30 anys que hi treballem i poc a poc hem après a definir i interpretar les demandes i les necessitats dels educadors, de manera que la nostra oferta s’acosti tant com sigui possible al camí que segueixen els mestres.

Ara mateix oferim programació des del primer cicle d’Educació Infantil (escoles bressol) fins a batxillerat i cicles formatius. Les activitats per a les escoles del curs 2016/2017 han tingut més de 100.000 espectadors a la comarca del Vallès Oriental.

Un cop hagueu consultat la programació, podeu inscriure-us a qualsevol activitat disponible fent clic aquí

Curs 2018/19

Activitats en anglès

Tarzan

Granollers:
13 i 14 de maig

Activitats en anglès

Treasure Island

Canovelles:
21 de març
Granollers:
22 i 23 de maig
La Llagosta:
22 de març
Les Franqueses del Vallès:
23 d’abril
Llinars del Vallès:
29 de maig
Montornès del Vallès:
12 de març
Sant Celoni:
28 de gener
Sant Feliu de Guíxols:
19 de març

Activitats en anglès

Little red

La Roca del Vallès:
24 d’abril
Llinars del Vallès:
26 d’abril

Dansa

Minimón

Lliçà d’Amunt:
15, 16 i 17 de maig

Teatre / Titelles

Terra Baixa

Granollers:
29 i 30 d’octubre
Llinars del Vallès:
9 de novembre
Mollet del Vallès:
31 d’octubre

Activitats en anglès

Billy Banjo

Caldes de Montbui:
4 d’abril

Teatre / Titelles

Bianco

Teatre / Titelles

Cuac

Lliçà d’Amunt:
25 de març
Lliçà de Vall:
21 de novembre
Granollers:
27 i 28 de març
Montornès del Vallès:
19 i 20 de novembre
Sant Celoni:
30 de gener
Sant Esteve de Palautordera:
2 de maig
Sant Quirze del Vallès:
13 de maig
Santa Eulàlia de Ronçana:
26 de març
Santa Maria de Palautordera:
3 de maig
Vallromanes:
28 de maig
Vilanova del Vallès:
14 de maig

Música

Jojo

Canovelles:
12 d'abril
Centelles:
6 de febrer
Granollers:
8, 9 i 10 d'abril
La Roca del Vallès:
8 de febrer
Lliçà d'Amunt:
25 i 26 d'octubre
Lliçà de Vall:
11 d'abril
Sant Antoni de Vilamajor:
7 de febrer
Sant Feliu de Codines:
9 d'octubre
Sant Quirze del Vallès:
11 d'octubre
Vallromanes:
5 de febrer
Vilanova del Vallès:
10 d'octubre

Circ / Pallassos

Superbleda

Granollers:
21, 22, 23, 24 i 25 de gener
La Llagosta:
15 de maig
La Roca del Vallès:
6 de novembre
Les Franqueses del Vallès:
19 i 20 de març
Lliçà d'Amunt:
12, 13 i 14 de desembre
Llinars del Vallès:
9 d'abril
Sant Esteve de Palautordera:
8 d'abril

Teatre / Titelles

Patufet

La Llagosta:
12 i 13 de febrer

Activitats en anglès

Hansel and Gretel

Bigues i Riells:
5 de febrer
Caldes de Montbui:
1 d'abril
Canovelles:
20 de març
Granollers:
20 i 21 de maig
La Roca del Vallès:
27 de maig
Lliçà d'Amunt:
29 i 30 de gener i 4 de febrer
Lliçà de Vall:
6 de febrer
Llinars del Vallès:
28 de maig
Martorelles:
8 de febrer
Montornès del Vallès:
11 de març
Montmeló:
24 de maig
Sant Antoni de Vilamajor:
2 d'abril
Sant Feliu de Codines:
7 de febrer
Sant Feliu de Guíxols:
18 de març
Santa Eulàlia de Ronçana:
31 de gener i 1 de febrer
Vallromanes:
4 d'abril
Vilanova del Vallès:
5 d'abril

Música

Kaixes

Centelles:
11 de gener
La Llagosta:
20 de novembre
La Roca del Vallès:
5 de març
Montornès del Vallès:
7 i 8 de març
Parets del Vallès:
24 d'octubre
Sant Feliu de Codines:
10 de gener
Vallromanes:
6 de març

Dansa

Silver Drops

Canovelles:
17 i 18 d'octubre
Granollers:
19, 20, 21 i 22 de febrer
Sant Esteve de Palautordera:
18 de gener
Sant Feliu de Guíxols:
18 de febrer
Vilanova del Vallès:
17 de gener

Teatre / Titelles

Bombers

Granollers:
19 de novembre
Montmeló:
15 de novembre
Sant Celoni:
16 de novembre

Teatre / Titelles

Kàtia

Granollers:
6 i 7 de maig
La Llagosta:
13 de novembre
Lliçà d'Amunt:
8 i 9 de maig
Mollet del Vallès:
28. 29 i 30 de gener

Cinema

El Grúfal i la Grufaleta

Canovelles:
21 de gener
Granollers:
5 i 11 de desembre
La Llagosta:
4 i 5 de febrer
Montornès del Vallès:
18 i 19 de febrer

Cinema

La revolta dels contes

Canovelles:
22 de gener
La Llagosta:
8 i 9 de novembre
Granollers:
4 i 12 de desembre, 18, 19 i 20 de març
Montornès del Vallès:
9 i 10 de maig

Dansa

Cospress

Centelles: 12 de desembre
Granollers:
13 de desembre
Montmeló:
6 de febrer

Música

El Mercadal

Sant Feliu de Guíxols:
26 de febrer
Sant Quirze del Vallès:
6 de novembre

Música

Una poma, un pomer, una poma

Granollers:
12, 13 i 14 de novembre i 18 i 19 de febrer
L'Ametlla del Vallès:
26 de novembre
La Roca del Vallès:
17 de maig
Les Franqueses del Vallès:
28 de novembre
Lliçà d'Amunt:
20 i 21 de febrer
Lliçà de Vall:
15 de març
Llinars del Vallès:
13 de març
Sant Esteve de Palautordera:
12 de març
Sant Feliu de Codines:
14 de març
Sant Feliu de Guíxols:
15 i 16 de novembre
Santa Eulàlia de Ronçana:
22 de febrer
Vilanova del Vallès:
16 de maig

Teatre / Titelles

#Like_Unfollow

Caldes de Montbui:
4 de febrer i i 7 de maig

Teatre / Titelles

Una historia vertadera

Canovelles:
25 i 26 d'octubre
Granollers:
30 i 31 d'octubre
Les Franqueses del Vallès:
16 de gener
Lliçà d'Amunt:
17 i 18 de desembre
Montornès del Vallès:
19 de desembre
Parets del Vallès:
15 de gener
Sant Antoni de Vilamajor:
24 d'octubre

Teatre / Titelles

El coleccionista de pors

Centelles:
4 de desembre
Granollers:
28, 29 i 30 de novembre
L'Ametlla del Vallès:
15 de febrer
La Llagosta:
12 d'abril
Les Franqueses del Vallès:
10 d'abril
Lliçà d'Amunt:
8 i 9 d'abril
Lliçà de Vall:
23 de novembre
Parets del Vallès:
22 de novembre
Sant Celoni:
12 de febrer
Sant Esteve de Palautordera:
11 de febrer
Sant Feliu de Codines:
11 d'abril
Sant Feliu de Guíxols:
26 de novembre
Sant Quirze del Vallès:
13 de febrer

Teatre / Titelles

Bloop

Les Franqueses del Vallès:
8, 9, 10 i 11 d’octubre

Circ / Pallassos

Nàufrags

Caldes de Montbui:
20 de maig
Centelles:
14 i 15 d’abril
La Llagosta:
29 i 30 d’abril
Lliçà d’Amunt:
3 i 4 d’abril
Martorelles:
2 d’abril
Mollet del Vallès:
24, 25 i 26 d’abril
Sant Feliu de Codines:
1 d’abril
Sant Feliu de Guíxols:
10 i 11 de gener
Sant Quirze del Vallès:
5 d’abril

Música

Rolf i Flor a Londres

La Roca del Vallès:
12 de març
Les Franqueses del Vallès:
4 i 6 de juny
Sant Feliu de Guíxols:
17 de desembre
Vallromanes:
12 de desembre

Teatre / Titelles

Mon pare és un ogre

Granollers:
14 i 15 de gener
Les Franqueses del Vallès:
17 de gener
Parets del Vallès:
8 de novembre
Sant Esteve de Palautordera:
27 de novembre

Teatre / Titelles

El ratolí viatger

Mollet del Vallès:
20 i 21 de febrer
Montornès del Vallès:
30 i 31 de maig 

Teatre / Titelles

Els músics de Bremen

Granollers:
3 i 4 de juny
Lliçà de Vall:
5 de juny
Llinars del Vallès:
23 de maig

Teatre / Titelles

Kdm x akba ptó?

 

Caldes de Montbui:
8 de maig

Música

Els cistells de la Caputxeta

Canovelles:
25 i 26 d'abril
Granollers:
5, 6 i 7 de març
Lliçà de Vall:
8 de març
Montornès del Vallès:
14 de novembre
Parets del Vallès:
26 de març
Sant Antoni de Vilamajor:
22 de novembre
Sant Esteve de Palautordera:
20 de novembre
Santa Maria de Palautordera:
19 de novembre
Vilanova del Vallès:
21 de novembre

Teatre / Titelles

Jugo jo

Caldes de Montbui:
5 de febrer i 6 de maig

Cinema

La tomba de les lluernes

Canovelles:
23 i 24 de gener
Granollers:
10 de desembre, 30 i 31 de maig
Montornès del Vallès:
2 i 3 de maig

Teatre / Titelles

El ràpid

Caldes de Montbui:
13 de novembre
Mollet del Vallès:
13, 14 i 15 de març

Circ / Pallassos

Mur

Granollers:
22 i 23 d'octubre

Teatre / Titelles

La gallina dels ous d’or

Caldes de Montbui:
1 de febrer
Vallromanes:
12 de febrer
Vilanova del Vallès:
31 de gener

Teatre / Titelles

Roig Pèl-Boig

Granollers:
8, 9, 10 i 11 d'octubre
La Roca del Vallès:
25 d'octubre
Lliçà d'Amunt:
22 i 23 d'octubre
Sant Esteve de Palautordera:
24 d'octubre

Teatre / Titelles

Gnoma

Granollers:
8, 9, 10, 11 i 12 d'abril

Música

Miranius

La Llagosta:
14 de maig

Dansa

Euria

Granollers:
12 i 13 de febrer
Parets del Vallès:
4 de febrer
Sant Celoni:
5 i 6 de febrer
Sant Esteve de Palautordera:
7 de febrer
Sant Feliu de Guíxols:
8 de febrer

Teatre / Titelles

Maure el dinosaure

Caldes de Montbui:
15 de febrer
L’Ametlla del Vallès:
13 de febrer 
La Llagosta:
14 de febrer

Teatre / Titelles

Els viatges d’en Filalici

L'Ametlla del Vallès:
31 de gener
La Roca del Vallès:
18 d'octubre
Lliçà d'Amunt:
6 i 7 de maig
Sant Esteve de Palautordera:
28 de gener
Vallromanes:
19 d'octubre
Vilanova del Vallès:
1 de febrer

Teatre / Titelles

7 ratolins

Sant Celoni:
14 i 15 de febrer

 

Música

Pirates, bruixots i altres

Centelles:
25 de gener
Lliçà d'Amunt:
20 i 21 de maig

Teatre / Titelles

Safrà i Serafí

Canovelles:
31 de gener i 1 de febrer
Centelles:
19 de març
Les Franqueses del Vallès:
29 i 30 de maig
Lliçà d'Amunt:
15 i 16 d'octubre
Parets del Vallès:
20 de març
Sant Antoni de Vilamajor:
28 de gener
Sant Feliu de Codines:
19 d'octubre
Sant Feliu de Guíxols:
29 de març
Santa Eulàlia de Ronçana:
17 d'octubre
Santa Maria de Palautordera:
15 de maig